Összesen alig több, mint 10,9 ezer új gépjárművet helyzetek forgalomba júliusban Romániában, 8,2 százalékkal kevesebbet mint 2010 azonos havában derül ki a Gépjármű- és Gépjárművezetés-Ellenőrző Hivatal (DRPCIV) ma közzétett adataiból.
A haszongépjárművek értékesítése igen kedvezően alakult az elmúlt hónapban, hiszen több szegmensben is háromjegyű a növekedést regisztráltak, új személyautóból azonban lényegesen kevesebb, összesen 8500 került az utakra, 18,11 százalékkal kevesebb, mint tavaly júliusban.
Az adatok szerint a románok preferencialistáját továbbra is a Dacia vezeti, a Renault román leánya júliusban 2708 darab Dustert, Sanderot és Logant értékesített, 30 százalékkal kevesebbet, mint tavaly. Több mint két százalékos növekedés mellett 771-el nőtt ugyanakkor a forgalomba helyezett Volkswagenek száma, a német márka ezzel az egyedüli a helyi piacon, akinek sikerült júliusban növelni eladásait. A Skoda és modelljeiből azonban mindössze 685 darab fogyott, míg A Renault alig 658 autót értékesített, 36,2 illetve 24,3 százalékkal kevesebbet, mint 2010 júliusában.
Ezzel szemben 269 százalékkal magasabb a forgalomba helyezett autóbuszok, 211 százalékkal a traktorok és 92,5 százalékkal az utánfutók száma, áruszállító járműből júliustól 1300-al több fut a román utakon, 80,4 százalékos növekedést takar. A DRPCIV szerint előző hónapban három Ferrarit, három Jaguárt és ugyanannyi Lexust helyeztek forgalomba, ezen kívül egy vadonatúj Maseratira és egy Protonra is új rendszám került.
