BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az OECD szerint is megállt a világgazdaság

2011. augusztus 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hosszú ideig fog tartani az az időszak, amíg a világ vezető gazdaságainak növekedése a stagnáláshoz közelít − vonta le a következtetést a világ 33 fejlett gazdaságát tömörítő OECD a konjunktúramutatókat összesítő vezető indikátoraiból. A májusi 102,5 pontról 102,3 pontra esett júniusban a szervezet vezető indikátora, amivel három hónapja csökken a mutató − ez arra utal, hogy a fejlett gazdaságok nagy része maga mögött hagyta a recessziót követő gazdasági növekedési ciklus csúcspontját. A szervezet elemzői szerint a két adósságválság és recesszió visszatérésének rémképe áll a gazdasági szereplők elbizonytalanodása mögött. Az OECD szerint nem csak a fejlett világban lassul a gazdaság, mivel Brazília, Kína és India indikátorai is romlanak hónapok óta. A múlt héten mutatta be a szervezet első negyedéves gazdasági növekedési számait, amelyek szerint a fejlett országok csupán 0,5 százalékkal növekedtek az előző negyedhez képest − a második negyedben az Egyesült Államok és Kína is a GDP-bővülés lassulásáról számolt be.

Az OECD vezető indikátorai
május június
Teljes OECD 102,5 102,3
Eurózóna 102,1 101,5
Egyesült Államok 103,3 103,1
Japán 103,8 103,6
Forrás: OECD
Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet