BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az AIG szerint csalt a Bank of America

2011. augusztus 9. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Lényeges információkat hallgatott el és adott át torzított formában, ezért lényegében értékpapírcsalást követett el a Bank of America (BofA) − állítja a 2007−2008-as jelzálogpiaci összeomlás másik főszereplője, a 180 milliárd dolláros csomaggal megmentett és még mindig többségi állami tulajdonban álló American International Group (AIG). Ezért perhez is folyamodik a biztosító, a kiszivárgott hírek szerint 10,5 milliárd dollárt követel az eszközállománya alapján legnagyobb amerikai banktól; az AIG állítása szerint 28 milliárd dollárt vesztett a részben a BofA-tól, részben pedig az azóta általa felvásárolt Countrywide-tól és Merrill Lynchtől félrevezető információk alapján vásárolt eszközökön. A BofA szóvivője szerint azonban az AIG aligha számít naiv ügyfélnek, hiszen maga is mohón követelte a magas hozamokat. A piacok egy 15 százalékos zuhanással jutalmazták a BofA-t − igaz, az egész amerikai pénzügyi szektor esésben volt az USA S&P általi leminősítése miatt.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet