BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pesszimista a legnagyobb európai konglomerátum

2011. július 29. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megnövekedett világgazdasági kockázatokról, főleg a fejlett piacok gyengeségéről beszélt a Siemens AG, amelynek második negyedéves profitja az egészségügyi és az energetikai részleg leírásai miatt maradt el a várttól. A legnagyobb európai ipari vállalatcsoport nyeresége 47 százalékkal, 763 millió euróra esett, miközben a Reuters elemzői konszenzusa 1 milliárd eurót valószínűsített; az árbevétel főként az ipari részleg teljesítménye miatt 2 százalékkal, 17,84 milliárd euróra nőtt. A leírások közül kiemelkedett az Areva SA-nak fizetett 1,4 milliárd eurós tétel, az egészségügyi részleg 381 milliós, illetve a számítógépes részleg 350 millió eurós leírása. Az energetikai részlegben ráadásul először esett a profitráta 10 százalék alá. Peter Löscher, a Siemens vezérigazgatója szerint a fejlett országok hosszan tartó stagnálása következik, a cég profitvárakozását azonban nem változtatták meg. Nem panaszkodott azonban a vállalat a feltörekvő piacok más cégek által érzékelt lehűlésére, és a hazai, németországi keresletet is egészségesnek látja a cég: az új megrendelések 20 százalékos emelkedésének jelentős részét a Deutsche Bahn 300 darabos vonatrendelése tette ki.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet