Nem jött be a legnagyobb amerikai mobilszolgáltató, a Verizon Communications terve, hogy az új IPhone-ajánlataival átvegye a kezdeményezést legnagyobb riválisától, az AT&T Inc.-től. A második negyedévben ugyanis az AT&T 1,3 millióval több, 3,6 millió előfizetést adott el az Apple népszerű okos telefonjára, ráadásul a Verizon ügyfelei arányosan kevesebbet költöttek a különböző adatcsomagokra is. A cég − amely korábban nagy reményeket fűzött az IPhone-hoz, főleg mert a fogyasztók elégedetlenek voltak az AT&T hangminőségével − vezetői ráadásul közölték, sok idő kell még ahhoz, hogy az előfizetők között elérje az 50 százalékot az okos telefonok aránya. Ezért annak ellenére esett három százalékot a Verizon árfolyama, hogy 1,61 milliárd dolláros második negyedéves profitjával magasan meghaladta az elemzői várakozásokat. Az AT&T nyeresége hiába esett 3,6 milliárd dollárra, a tőzsdén 1,1 százalékot erősödött.
