BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is vergődik a Nokia

2011. július 22. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Súlyos veszteséget hozott össze a szebb napokat is látott finn Nokia Corp. a második negyedévben: a tavaly ilyenkori 227 millió eurós profit után 368 millió euró volt a mínusz − ez volt a világ egykori legnagyobb mobilgyártója történetének első veszteséges negyedéve. Az árbevétel 7 százalékkal, 9,3 milliárd euróra esett, ennél is nagyobbat, 20 százalékot zuhant viszont az eladott mobilok száma. Az okostelefon-értékesítésekből származó árbevétel harminc százalékkal esett vissza, miközben az olcsóbb mobilok is visszaszorultak a távol-keleti gyártók − például a ZTE − támasztotta verseny miatt. A negyedévben eladott 88 millió készülékkel még mindig a Nokia a világelső a darabszám szempontjából, árbevétel tekintetében viszont már az első negyedben lehagyta az Apple − amióta a befektetők számára egyértelművé vált, hogy a Nokia lemaradt az okostelefon-fejlesztésben, a cég részvényárfolyama nagyjából a felére zuhant. A jelek szerint azonban a befektetők még rosszabbra számítottak, vagy hisznek a \"stratégiai célok felé megtett jelentős haladásról\" beszélő vezérigazgatónak, Stephen Elopnak, mindenesetre több mint 6 százalékot erősödtek a Nokia-papírok a helsinki tőzsdén.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet