BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az EB tovább menne a Basel III-nál

2011. július 21. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az európai bankok árbevételük akár 10 százalékáig terjedő büntetést is kaphatnak, ha nem tartják be a szigorodó tőkekövetelményeket − mondta Michel Barnier, az EU belső piacokért felelős biztosa a Basel III-as szabályok gyakorlatba ültetéséről szóló bizottsági rendelet bemutatásakor. A jogszabálytervezet nagyrészt a Bázeli Bizottság a G8 által tavaly novemberben elfogadott ajánlásait követi, ám több ponton ennél is tovább megy: az előírtnál súlyosabb szankciókat vetnének ki a pénzintézetekre, csökkenteni próbálnák a hitelminősítők befolyását és megreformálnák a vállalatirányítási elvek szabályozását is. Ez utóbbi része lenne a női jelöltek megfontolásának előírása a pénzintézetek igazgatótanácsánál, illetve a bankok gyanús ügyeit bejelentők védelmének megerősítése. Bár az EB célja az lenne, hogy egységesek legyenek a pénzügyi szektorra vonatkozó szabályok, néhány esetben a tervezet szerint el lehetne térni tőlük: az ingatlanpiac túlhevülése esetében vagy egyes kockázatosabb tevékenységet folytató bankoknál a közös előírásnál is jobban szigoríthatnak a nemzeti bankfelügyeleti szervek.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet