BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább romlott az amerikai külkereskedelmi mérleg

2011. július 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Közel három éve nem volt ilyen magas az Egyesült Államok külkereskedelmi mérleghiánya, mint májusban, elsősorban a magas olajárak és az export visszaesése miatt − derült ki az amerikai kereskedelmi minisztérium adataiból. Az import 2,6 százalékkal, 225,1 milliárd dollárra nőtt − ez megközelíti a 2008. júliusi 231,6 milliárdos történelmi csúcsot −, az export volumene pedig áprilishoz képest fél százalékkal, 17,9 milliárd dollárra esett. Ezzel a deficit 50,2 milliárd dollárra nőtt az áprilisi 43,7 milliárd dollár után; a Kínával szembeni, politikailag érzékeny hiány 15 százalékkal, 25 milliárd dollárra nőtt. Az eurózónával szembeni deficit is nagyobb lett, 7,6 milliárd dollár volt májusban, a fő kereskedelmi partnerek közül egyedül a katasztrófasorozattal sújtott Japánnal szemben tudott javítani az USA: 26,4 százalékkal csökkent a hiány a szigetországgal szemben. Az kőolajimport összértéke 29,9 milliárd dollárt tett ki az előző havi 26 milliárd után. Egyedül a tőkejavak kivitele tekinthető pozitív színfoltnak a májusi adatok között, hiszen rekordszintet jelentő, 41,4 milliárd dollárra nőtt ezek exportja − a fogyasztási cikkek és az élelmiszerek exportja viszont visszaesett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet