BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kamatot csökkentett a szerb jegybank

2011. július 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szerb központi bank tegnap 25 bázisponttal, 11,75 százalékra szállította le az irányadó kamatlábat. A bank előzőleg június elején csökkentette az irányadó kamatot 50 bázisponttal, több mint egy év után először. A központi bank csütörtöki közlése szerint a csökkentést az tette lehetővé, hogy a következő időszakban mérséklődik az inflációs nyomás, inkább deflációs folyamatok várhatók. Igaz, az infláció továbbra is rendkívül magas, az áprilisi 14,7 százalék után májusban 13,4 százalékra mérséklődött, miközben az év végi inflációs cél 4,5 százalék (plusz-mínusz másfél százalék). A bank csütörtökön jelezte, hogy további monetáris lazítás várható, ennek ütemét elsősorban a költségvetési politika befolyásolhatja. Ezzel egyért a Société Générale elemzői kommentárja: a francia bank szerint főleg a hatósági áremelésektől és a költségvetési kiadások miatt növekedésnek induló áraktól kell tartani Szerbiában.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet