BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közelgő bajokra figyelmeztet az OECD

2011. július 7. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A fejlett országok gazdasági növekedésének üteme nem változott az idei első negyedévben a tavalyi utolsó negyedhez képest, ám az év második felével kapcsolatban van ok az aggodalomra, hiszen a növekedés szerkezete lényegesen rosszabb lett: a fogyasztói költekezés visszaesett, miközben a készletek nőttek − figyelmeztetett tegnap a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Világszervezet (OECD). A szervezet tagjainak GDP-je összesen 0,5 százalékkal nőtt negyedéves alapon; a fogyasztás növekedése ebből 0,2 százalékért volt felelős, ami 2009 második negyede óta a leglassúbb növekedési ütem. Az OECD szerint az élelmiszer- és energiaárak növekedése és a nominális bérek stagnálása miatt csökkent az elkölthető jövedelem, így a fogyasztás is. Nem sok jót jelez az sem, hogy visszaesett az üzleti befektetések aránya a blokk GDP-jének növekedésében, és a kormányzati költekezést annyira megtépázta a megszorítási hullám, hogy ez a hatás visszafogta a gazdasági bővülést − kérdés tehát, hogy honnan lesz kereslet, ami megalapozná a fellendülést.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet