BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább szigorít a bázeli bizottság

2011. június 27. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A bankoknak a pénzügyi rendszer egészében játszott fontossága függvényében további 1−2,5 százalékkal emeli a banki tőkekövetelményeket a Bázeli Bizottság − ismertette szombaton a megállapodást a Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS). A bizottság már korábban kikötötte, hogy a bankoknak 2015-től 7 százalékra kell emelniük a Tier 1 tőkekövetelmény-mutatót (saját tőke/kockázatokkal súlyozott eszközállomány), a mostani döntés ezen felül rendel el további tartalékolást. A Bloomberg értesülései szerint 28-30 nagybank kényszerülhet tőkeemelésre a szigorítás után. Az ECB elnöke, Jean-Claude Trichet üdvözölte a döntést, mondván, a magasabb tőkekövetelményeknek köszönhetően kisebb lesz a túl nagy, a rendszer egészét veszélyeztető bankokkal kapcsolatos morális kockázat. A Bloombergnek nyilatkozó elemzők azonban arra hívják fel a figyelmet, hogy a megállapodásban szereplő szigorítás lényegesen kisebb annál, mint amire a szabályozó hatóságok törekedtek. A BIS vasárnap közzétett éves jelentésében az infláció megfékezésére és a költségvetések fenntarthatóbbá tételére szólítja fel a fejlett országok gazdaságpolitikusait.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet