BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigantikus bírságot kapott a TPSA

2011. június 23. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Európai Bizottság (EB) 127,5 millió eurós büntetést szabott ki a Telekomunikacja Polska (TPSA) lengyel távközlési vállalatnak a cég piaci dominanciájával való visszaélése miatt − igaz, a döntés egyelőre nem jogerős. Az EB tavalyelőtt áprilisában kezdett vizsgálata megerősítette, hogy a France Télécomhoz tartozó TPSA 2005 és 2009 között akadályozta alternatív szolgáltatóknak a széles sávú internethálózatához − térítés ellenében − való hozzáférést. Azért tette ezt, hogy utóbbiak ne legyenek képesek sikeresen versenyezni vele a kiskereskedelmi piacon. A legnagyobb lengyel távközlési vállalat ésszerűtlen feltételeket szabott, késleltette a tárgyalásokat, indoklás nélkül elutasította infrastruktúrája használatának engedélyezését vagy hiányos tájékoztatást adott. A pénzbüntetés a társaság 2010-es forgalmának 3,24 százalékára rúg, a döntés azonban nem jogerős, és a TPSA közölte, hogy megfellebbezi azt. A döntés nyilvánossá válása után a TPSA részvényeinek értéke több mint 2 százalékkal esett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet