Az Európai Bizottság megakadályozta, hogy a Gazprom 50 százalékos részt vásároljon az ausztriai Baumgartenben lévő Central European Gas Hubban (Közép-európai Gázelosztó Központ, CEGH) − jelentette be Alekszandr Medvegyev, a Gazprom Export vezérigazgatója. Az OMV tulajdonában lévő baumgarteni elosztóközpont lenne − az Európába irányuló orosz gáz nagyjából harmada ezen halad át − a végpontja az uniós és amerikai kezdeményezésre épülő, közép-ázsiai gázt Európába szállító Nabucco vezetéknek, valamint az orosz Déli Áramlat gázvezeték Magyarországon is áthaladó nyomvonalának is. Számos szakértő szerint azonban az egész Nabucco projektet fenyegeti, ha a Gazprom az OMV-től megvásárolja a gázelosztó felét. A Gazprom korábban jelezte, hogy a német E.On-nal, valamint a Wintershall-lal már tárgyalt részesedés vásárlásáról a gázelosztóban, hamarosan pedig az RWE-vel tárgyal az orosz gázvállalat.
