BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bernanke lehűtötte a QE3-reményeket

2011. június 9. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miközben az amerikai gazdaságból egyre több lassulásra utaló jelzés érkezik, és e hónap végén lejár a jegybanki szerepet betöltő Federal Reserve QE2 néven emlegetett 600 milliárd dolláros kötvényvásárlási programja, a jelek szerint mégsem indít újabb monetáris lazítási programot a Fed. Ben Bernanke, a Fed elnöke szerint a jelenlegi, laza monetáris politikára szükség van, változtatásra azonban nincs szükség − megfigyelők szerint ha küszöbönállna a monetáris lazítás újabb köre, a sok befektető által várt QE3, akkor ezt egyértelműbben jelezte volna a Fed-elnök. Elemzők szerint két tényező készteti Bernankét óvatosságra a további ösztönzéssel kapcsolatban: egyrészt az amerikai kongresszusban egyre erősebb Fed-ellenes hangulat uralkodik el, másrészt pedig a Fed maga is aggódva figyeli a mértéktelen pénzpuma károsnak ígérkező mellékhatásait. Bár Bernanke nem osztja számos befektető rettegését a közelgő hiperinflációval kapcsolatban − meglátása szerint a nyersanyagárak stabilizálódásával gyorsan mérséklődik majd az árakat felfelé hajtó nyomás −, ám maga is érzi, hogy a Fed hitelességét meg kell őrizni.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet