Megosztottak voltak a monetáris politika jövőbeni pályáját illetően az USA jegybankjának szerepét betöltő Federal Reserve nyíltpiaci bizottságának (FOMC) tagjai legutóbbi ülésükön. A március 15-i tanácskozás most kiadott jegyzőkönyve szerint egyesek úgy látják, hogy a Fednek még ez év vége előtt rá kell szánnia magát a szigorítás megkezdésére, mások viszont még jövőre is fenntartanák a laza kurzust.
Abban mind a tíz FOMC-tag egyetértett, hogy zéró közelében kell hagyni az alapkamatot és folytatni kell a kvantitatív enyhítést. Ez utóbbival kapcsolatban azonban néhányan megjegyezték, hogy ha a vártnál élénkebb lesz a fellendülés vagy nagyobb az infláció, esetleg erősebbek az inflációs várakozások, akkor csökkenteni lehetne az eszközvásárlási program keretét. (A program június végén fut ki, a tervek szerint addig összesen 600 milliárd dollár értékben vásárol a Fed államkötvényeket.)
A Fed döntéshozóit aggasztja, hogy az energiaárak elszabadulása felpumpálhatja az inflációt, a hosszabb távú inflációs várakozások pedig olyan mértékű bér- és áremelkedésekhez vezethetnek, melyeket később csak drágán lehet visszanyomni. Ezzel együtt a bizottság arra számít, hogy ezek csak átmenetiek lehetnek és a maginfláció trendjét nem érintik.
