BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tovább szigorít Kína

2011. április 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Tavaly október óta már negyedszerre emel kamatot Kína: az irányadó kamatlábat 25 bázisponttal, 3,25 százalékra, a hitelkamatlábat pedig ugyanennyivel, 6,31 százalékra emelték a hosszú ideje magas infláció miatt aggódó kínai gazdaságpolitikusok. A gazdasági vezetéstől nem független kínai jegybank jelentős erőfeszítéseket tesz az utóbbi fél évben, hogy lehűtse a túlhevülés jeleit mutató gazdaságot; igaz, ennek fő eszköze a banki hitelezés visszafogása volt. A kötelező banki tartalékrátát hatszor is megemelték, míg elérte a mai 20 százalékos szintet. Februárban a megelőző hónaphoz hasonlóan 4,9 százalék volt az éves fogyasztói árindex, a Reuters által megkérdezett közgazdászok a folyamatos szigorítások ellenére az inflációs nyomás további erősödésére számítanak. A kínai gazdasági vezetésnek politikai problémát is jelenthetnek az áremelkedések, hiszen az országban korábban többször is társadalmi feszültségeket okozott az infláció.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet