BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kordában tartják a szlovák hiányt

2011. április 4. hétfő, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovák állami költségvetés hiánya márciusban ugyan további 310 millió euróval nőtt, így az első negyedévben elérte a 655,2 millió eurót. Ez az éves, 3,8 milliárd eurós hiánycél 17 százaléka, ám még mindig 33,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól - derül ki a szlovák pénzügyminisztérium adataiból. A javulás annak köszönhető, hogy míg a bevételeket 9,6 százalékkal sikerült növelni, addig a kiadások 2,5 százalékkal csökkentek. Elemzői vélemények szerint még nem lehet pontosan felbecsülni az állam idei gazdálkodásának az alakulását, a most közzétett adatok ismeretében azonban jó esélyt látnak arra, hogy a Radicová-kormány az államháztartási hiányt a GDP tavalyi 7,8 százalékáról 4,9 százalékra csökkenti. A jobb eredmény az idei 1,75 milliárd eurós takarékossági csomagnak is köszönhető, Ivan Miklos pénzügyminiszter pedig március végén egy újabb, 800-900 millió eurós csomag tervét vázolta fel; ez 2012-től lépne életbe, az államháztartási hiány így jövőre 3,8 százalékra mérséklődne, 2013-tól pedig 3 százalék alá bukna.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet