BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Több a dollár a tartalékok között

2011. április 1. péntek, 16:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Soha nem volt még ennyi tartaléka a világ jegybankjainak, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) adatai szerint ugyanis tavaly decemberben összesen 9258 milliárd dollárt őriztek a széfekben a világ monetáris intézményei. Egy évvel korábban még 8162 millárd dollárt tartalékoltak a jegybankok. A dollár részesedése némileg nőtt a tavalyi utolsó negyedévben a kezelt tartalékok között, az októberi 61,3 százalék után decemberben 61,4 százalékra, míg az euróé visszaesett, 26,9 százalékról 26,3 százalékra − abszolút értékben azonban az elhanyagolható arányú svájci frankot leszámítva mindegyik devizából többet tartalékoltak. A Nomura Reutersnek nyilatkozó elemzője szerint hiába nőtt az "egyéb devizák" aránya a kezelt tartalékok között a negyedév alatt 4,0 százalékról 4,4 százalékra, a friss adatok megerősítik, hogy a világ jegybankjai nem próbálnak agresszívan diverzifikálni, ehelyett inkább stabilan tartják devizatartalékaik arányát; az egyéb devizák arányának növekedése mögött feltehetőleg a kanadai és az ausztrál dollár iránti jegybanki kereslet áll.

A jegybanki tartalékok megoszlása (2010. december, százalék)
Dollár 61,4
Euró 26,3
Angol font 3,9
Japán jen 3,8
Svájci frank 0,1
Egyéb deviza 4,4
Forrás: IMF
Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet