A februári 59,0 pontos erősödés után márciusban 57,5 pontra esett vissza az eurózóna feldolgozóipara bővülésének mértéke - tette közzé a Markit.
A Markit vezető közgazdásza, Chris Williamson szerint a mostani bővülés 2 százalékos negyedéves növekedést jelez a szektorban.
A régiós divergencia továbbra jelen van a szektorban, hiszen például Németországban továbbra is rengeteg új munkahelyet termel a szektor, addig Spanyolországban és Görögországban esik a termelés, és tovább folytatódnak az elbocsátások.
