BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigantikus veszteséget hozott össze az ír nagybank

2011. március 31. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A most már az ír állam tulajdonában álló Anglo Irish Bank Corp. bejelentette csütörtökön, hogy az eddig ismertnél is nagyobb volt a tavalyi egész éves vesztesége, ami 17,7 milliárd euróval egyben az ország történetének legnagyobb éves "buktája". Korábban kisebb veszteséget valószínűsítettek az Anglo Irishnál, ami már így 38 százalékkal nagyobb volt a 2009-esnél, a leírások és az átalakítással járó költségek azonban a korábban feltételezettnél is súlyosabbak voltak. Az ír és az amerikai ingatlanpiacon a jelzáloghitel-válságban hatalmasat bukó ír bank az utóbbi két évben 29,3 milliárd eurónyi, az ír költségvetésből finanszírozott segélyt kapott, ám a piaci becslések szerint elképzelhető, hogy további ötmilliárd euróra lesz szükség. A bank vezérigazgatója, Mike Aynsley szerint az ír adófizetőknek többet már biztosan nem kell fizetniük az országot az államcsődbe taszító bankért - feltéve, hogy nem romlik tovább az ingatlanpiaci helyzet. A vezérigazgató szerint lehetséges, hogy a bank elsőként teljesítendő adósságát visszavásárolják, amivel elkerülhető lenne a befektetők beleegyezése nélküli leírás. A korábbi vezérigazgatóra, David Drummra közben kétnapos, az Anglo Irish amerikai veszteségeivel kapcsolatos kihallgatás vár Bostonban.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet