Jól ment - kommentálta helyi tudósítások szerint Silvio Berlusconi olasz miniszterelnök tegnapi meghallgatását, amelynek végeztével lelkesen integetett a milánói bíróság előtt őt váró híveinek. A kormányfő azt nem árulta el, hogy a formalitások rögzítésén túlmenően egyáltalán mondott-e valamit a bíráknak - bírósági források ugyanakkor később azt közölték, hogy nem tett nyilatkozatot.
A meghallgatás az első volt abban a sorozatban, amelyben Berlusconi nyolc év után először ismét bíróság elé került: április 4-én, május 2-án és 30-án is meg kell jelennie a tárgyalóteremben. A tegnapi tárgyalás az úgynevezett Mediatrade-ügyben zajlott le; azzal vádolják a kormányfőt, hogy papíron felduzzasztott áron vásárolt televíziós jogokat családi médiavállalkozása, a Mediaset számára és így adót is csalt. (Az Olaszországban három, Spanyolországban két nagy tévécsatornával rendelkező Mediaset több mint 38 százalékban ma is a Berlusconi család érdekeltségeit összefogó Fininvest kezében van, alelnöke a miniszterelnök fia, Piersilvio Berlusconi.) A következő tárgyalásokon még egyszer szerepel a Mediaset - egy zugkasszát létrehozó offshore ügylet kapcsán -, majd sorra kerül egy másik vád is, amely szerint Berlusconi a kilencvenes években lefizetett egy angol jogászt, hogy eskü alatt hazudjon két korrupciós ügyében. A legnagyobb érdeklődéssel az úgynevezett Ruby-ügyben tartandó tárgyalást várja a közvélemény: egyrészt azzal vádolják a kormányfőt, hogy szexuális szolgáltatásért fizetett egy kiskorúnak (ezért három évet kaphat), illetve azzal, hogy visszaélt a hatalmával, amiért akár 12 év börtön is várhat rá.
