BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Messze még az atomválság vége

2011. március 27. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ki kellett menekíteni a mérnököket a sérült fukusimai atomerőmű kettes blokkjából, miután vasárnap hirtelen a válság kezdete óta mért legmagasabb szintű sugárzást - óránként egy severtet - mért az erőmű üzemeltetője, a Tepco, hozzátéve: elképzelhető, hogy mérési hiba vezetett a magas sugárzási szinthez. Az óránként egy severt tízmilliószorosan haladja meg a normális szintet, ám még mindig csak háromszázada a csernobili reaktor felrobbanásakor mért sugárzásnak. A japán hatóságok korábban 30 kilométeres körre szélesítették az atomerőmű körüli kitelepítési zónát. A balesettel kapcsolatban nyilatkozó szakemberek - köztük Amano Jukija, a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség (IAEA) főtitkára - egyetértenek abban, hogy messze még az atomerőmű válságos helyzetének megoldása. A Nemzetközi Valutaalap (IMF) pénteken kiadott jelentése szerint a japán gazdaság lefékeződése a katasztrófa nyomán nem fog hosszú távon hatni a világgazdaságra és a szigetország ki tudja gazdálkodni az újjáépítés költségeit. A japán kormány szerint a több mint húszezer ember halálával járó katasztrófasorozat nagyjából 300 milliárd dolláros kárt okozott, amivel a világ legköltségesebb természeti katasztrófája lett.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet