BUX 138853.98 -0,32 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az a kérdés, hogy mi lesz a líbiai bombázás után

A nyugati országok nagy lendülettel kezdték a líbiai bombázásokat, kérdés azonban, hogy mi következik ezután, mennyire tudnak elmozdulni az esetlegesen előálló patthelyzetből. A Brent kőolaj ára mindenesetre több, mint 2 százalékkal 116 dollár fölé ugrott hétfő reggel.

2011. március 21. hétfő, 09:13

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A piacok egyelőre csak a konfliktus eszkalálódását látják a nyugati nagyhatalmak líbiai beavatkozásával, erre utal az olaj árának hétfő reggeli megugrása, egészen 116,22 dollárra ment fel a Brent – igaz, ebben közrejátszott a szíriai és a jemeni helyzet fokozódása is.

A Reuters által megkérdezett olajtraderek szerint a beavatkozás elhúzódása – a többi régióbeli rossz hírhez hasonlóan – csak az olaj árának emelkedéséhez vezetne.

Nem kedvező az sem, hogy nem egyértelmű, mi is pontosan a hadművelet célja, és hogy a Kadhafi-rezsim esetleges eltávolítása, a katonai győzelem után mi következik, hogyan lehetséges stabil kormányzást összehozni.

Mike Mullen admirális, az amerikai egyesített vezérkar főtitkára a CBS televíziónak nyilatkozva elismerte, hogy a líbiai katonai beavatkozás patthelyzethez is vezethet. Mullen szerint nehéz megjósolni, hogy mi lesz a végkifejlet, ugyanakkor hozzátette azt is, hogy a szövetséges légicsapásoknak nem Kadhafi elmozdítása a célja.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet