BUX 139262.25 -0,03 %
OTP 45240 -0,13 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Beindult az európai szolgáltatási szektor

Három és fél éve nem bővült ilyen dinamikusan a szolgáltatói szektor az eurózónában, mint februárban, az árak azonban emelkednek, míg a foglalkoztatottság csak mérsékulten javul – derül ki a Markit adataiból.

2011. március 3. csütörtök, 10:18

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A januári 55,9 pont után februában 56,8 pontra nőtt az európai szolgáltatói szektor beszerzési menedzserindexe – az előzetes adatok szerint 57,2 pontra emelkedett volna a mutató, ám így is hosszú ideje a legnagyobb ütemű bővülést jelzi.

A szolgáltató cégek árai több mint két éve csak másodszor emelkedtek – az index a januári 49,8 pont után 52,8 pontra nőtt –, a foglalkoztatottsági alindex pedig még mindig a bővülés általános ütemétől elmaradva nőtt, a januári 52,1 pontról 53,3 pontra javult.

Németországban a januárinál valamivel gyengébben javult a szolgáltatói szektor, ám Franciaországban, Olaszországban, Spanyolországban és Írországban is erősödött az ágazat.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet