A magasabb adók és a stagnáló áramárak miatt eszközeinek eladására és költségcsökkentésekre kényszerül és az idei, valamint a következő évekbeli profitjának drámai visszaesésére számít a második legnagyobb német közműcég, az RWE. A többek között négy atomreaktort is üzemeltető vállalat - amely egyben Európa legnagyobb széndioxid-kibocsátója - tavaly meglehetősen erős évet zárt, a 7,7 milliárd eurós egész éves üzemi profit például 8 százalékkal magasabb a 2009-esnél, a cég eddigi legjobbjának számít, és az elemzői várakozásokat is felülmúlja. A jó eredmény ellenére bejelentették, hogy 2013-ig 3 milliárd euróval csökkentik beruházási terveiket, jelenleg birtokolt eszközeik eladásából pedig 8 milliárd eurót remélnek - és a cég profitja még ezek beszámításával is esni fog a következő években.
Az idén a nettó profit 30 százalékos, az üzemi profit 20 százalékos zuhanására számít az RWE, miközben a Reuters által megkérdezett elemzők az utóbbi eredmény 16 százalékos esésének bejelentését prognosztizálták. A cég 2013-ra csupán 5 milliárd eurós üzemi nyereségre számít, a társaság által korábban előre jelzettnél 30 százalékkal kevesebbre. Az RWE borús prognózisa érthető okból a piacoknak nagyon nem tetszett Frankfurtban, a bejelentés után közel hat százalékot esett a vállalat részvényeinek árfolyama.
