Elsősorban a külföldi leányvállalatai által elkönyvelni kényszerült leírások, valamint az alacsony amerikai áramárak miatt kialakított tartalékok okán csökkent 74 százalékkal, 1,02 milliárd euróra a francia állami tulajdonban lévő áramszolgáltató, az EdF nettó profitja - a Bloomberg elemzői 2,29 milliárdos nettó nyereségre számítottak. A legnagyobb leírásokat az Egyesült Államokban és Olaszországban szenvedte el a cég; az amerikai piacon az új gázforrások kiaknázása jelentősen csökkentette az áram árát, ami miatt egymilliárd eurós tartalék létrehozására kényszerült az EdF. A kamatfizetés, adózás és amortizáció előtti nyereség ugyanakkor a vártnak megfelelően, 4,4 százalékkal, 16,6 milliárd euróra, az árbevétel pedig 10 százalékkal, 65,1 milliárd euróra nőtt. Az EdF vezérigazgatója, Henri Proglio hiába nyilatkozott optimistán távlati terveiről, ennek ellenére az áramszolgáltató új céljai - amelyek szerint idén 4-6 százalékkal növelnék az EBITDA-t, az osztalék pedig változatlanul 1,15 euró marad - csalódást keltettek a befektetők körében. A Reuters WestLB által megkérdezett elemzője szerint ráadásul ezek a számok is a szabályozási keretek megváltozásának túl optimista forgatókönyvén alapulnak, miközben a jelenlegi tárgyalások éppen ellentétes irányban haladnak. A cég részvényei az eredmény közzétételét követően közel két százalékot zuhantak a párizsi tőzsdén.
