A regisztrált munkanélküliek száma Spanyolországban januárban az előző hónaphoz képest 3,2 százalékkal, a múlt év első hónapjához képest pedig 4,5 százalékkal nőtt, 4,23 millióra. A fejlett országok közül messze a legnagyobb munkanélküliséggel sújtott országban azonban a munkanélküliek valós száma - tehát azokat is beleszámolva, akik már nem kapnak munkanélküli-segélyt - 4,7 millió körül lehetett a tavalyi utolsó negyedévben a spanyol statisztikai hivatal szerint, ami 20,3 százalékos munkanélküliségi rátának felel meg. Ez azt jelenti, hogy 1997 óta nem volt ilyen magas a munkanélküliség Spanyolországban, és elemzők szerint már az 1994-es 24 százalékos ráta sem tűnik "elérhetetlennek" - miközben négy éve még, az építőipari buborék kidurranása előtt, 8,6 százalékon állt a mutató. A januári adat romlását a karácsonyi szezon utáni, szolgáltatási szektoron belüli elbocsátások okozhatták. A spanyol munkaügyi miniszter, Elena Salgado tegnap elmondta: az idei első félévben sem számítanak a munkahelyteremtés beindulására.
