BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem csökken a térségben a munkanélküliség

2011. február 1. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eurózónában 10 százalékon, az Európai Unió egészében pedig 9,6 százalékon maradt a munkanélküliség decemberben, Németországban viszont 1992 óta nem volt ilyen kevés regisztrált állástalan, mint idén januárban. A legnagyobb európai gazdaságban 13 ezerrel csökkent a munkanélküliek száma januárban a szezonálisan kiigazított adatok szerint, amivel a munkanélküliségi ráta 7,4 százalékra esett. Elemzők szerint a munkaerőpiac javulása kulcsfontosságú lehet a német fogyasztói költekezés beindulása szempontjából, mivel a német fogyasztók még mindig nem érzik magukat eléggé biztonságban. Az Eurostat adatai szerint a legalacsonyabb munkanélküliség decemberben Hollandiában és Ausztriában volt 4,3, illetve 4,9 százalékkal, Spanyolországban viszont változatlanul 20 százalék felett volt az állástalanok aránya. A legtöbbet Görögországban, Bulgáriában és Szlovéniában romlott a helyzet, a legnagyobb javulás pedig Németország mellett Finnországban és Svédországban volt megfigyelhető.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet