BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Támadnak a bankok a davosi fórumon

2011. január 27. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzügyi szabályozás szigorításának veszélyeiről beszéltek a Davosban a vezető gazdaságpolitikusokat és véleményformálókat győzködő bankvezérek. Ha merevebbé válna a bankok szabályozása, akkor a kockázatkereső tőke a kevésbé szabályozott fedezeti alapok felé mozdulna el - nyilatkozta Gary Cohn, a Goldman Sachs elnöke a Financial Timesnak. Szerinte veszélyes lenne, ha az átláthatóbb bankok felől a pénzügyi ágazat homályosabb területei felé menne a tőke. Azért biztonságosabb, ha a nagybankok folytatnak kockázatos tevékenységet, mert ha egy újabb válság esetén ismét az adófizetők pénzéből kell megmenteni a pénzügyi szektort, akkor a hedge fundok sokkal kisebb valószínűséggel fogják visszafizetni a pénzt, mint a hatalmas bankcsoportok. Hasonló véleményt fogalmazott meg a svájci sífaluban a Citigroup vezérigazgatója, Vikram Pandit, aki szerint a szabályozás erősítése vagy a bankok feldarabolása esetén a teljesen szabályozatlan árnyékbankrendszer kerülne előtérbe, mivel csak itt lehetne a befektetők által elvárt megtérülést elérni.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet