BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jól szerepelt, mégis csökkent az SAP profitja

Nagyon jól megy az SAP-nak, nettó profitja az Oracle-nek fizetett óriásbírság miatt mégis esett – ennek ellenére 20 százalékos osztaléknövelésre készül.

2011. január 26. szerda, 08:54

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Üzemi profitját 543 millió euróról 1,02 milliárd euróra, árbevételét pedig 3,19 milliárd euróról 4,06 milliárd euróra növelte a tavalyi negyedik negyedévben az egy évvel korábbihoz képest a német üzletiszoftver-óriás.

Az Oracle-nek fizetett 1,3 milliárd dolláros bírságot azonban ebben a negyedévben könyvelték el, így a nettó profit 437 millió euróra esett az egy évvel korábbi 682 millió euróról.

Elemzők szerint az SAP – illetve a vetélytársai az Oracle és az IBM – profitnövekedése jó jel a globális gazdaság szempontjából, mivel a vállalatok beruházási hajlandóságának növekedésére utal.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet