BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jó helyen szerzett piacokat a Siemens

2011. január 25. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Siemens AG profitja felülmúlta az elemzői várakozásokat, és a jelek szerint hatékonyan szerzett piacokat a feltörekvő országokban, ez az elnyert új megrendeléseikben is tükröződik. A legnagyobb európai iparvállalat kedden kiadott jelentése szerint a decemberrel zárult első pénzügyi negyedévében éves szinten 16 százalékkal, 1,79 milliárd euróra növelte nettó profitját, miközben az elemzők 1,52 milliárd eurós nyereségre számítottak. Az árbevétel 12 százalékkal, 19,49 milliárd euróra nőtt, ami szintén felülmúlja a piac által várt 18,93 milliárd eurót. A jövőbeli árbevétel szempontjából sok jóval kecsegtet, hogy az első pénzügyi negyedévben a rendelésállomány 22,59 milliárd eurót tett ki, ez éves összehasonlításban 19 százalékos növekedés. A Siemens árbevételének egyharmadát adó feltörekvő piacokon egészen komoly volt a rendelésállomány bővülése, hiszen Indiában 160 százalékkal, Kínában pedig 49 százalékkal több rendelést szerzett az utóbbi években számos korrupciós botrány középpontjába kerülő német cég. Ennek ellenére a Siemens megismételte korábbi várakozását: e szerint a folytatólagos tevékenységeiből származó profitja a mostani pénzügyi évben 25 és 35 százalék közötti mértékben múlhatja felül a 2010 szeptembere előtti évben elért 4,11 milliárd eurót.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet