Az eurózóna külkereskedelmi hiánya nőtt, az építőipar teljesítménye pedig ismét visszaesett - derült ki az Európai Központi Bank (ECB), illetve az Eurostat tegnapi közleményeiből. A valutablokk hiánya az októberi 9,6 milliárd euróról 11,2 milliárd euróra nőtt, ami 2008 decembere óta a legrosszabb adat. Az építőipar teljesítménye az eurózónában 0,9 százalékkal, az Európai Unió egészében pedig 0,4 százalékkal esett vissza novemberben októberhez képest - jelentette az Eurostat. Éves összehasonlításban az eurót használó országokban 6,8 százalékkal, az EU egészében pedig 1,7 százalékkal esett az építőipari termelés.
