BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Megfutamította a média a Goldmant

A Goldman Sachs elszámította magát a Facebook részvényei iránti őrült befektetői- és médiaérdeklődéssel kapcsolatban, elemzők szerint ez indokolhatja, hogy mégsem adják el ügyfeleiknek 1,5 milliárd dollár értékű Facebook-részvényeiket.

2011. január 18. kedd, 12:32

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Korábban a Goldman egy olyan eszköz létrehozását tervezte, amellyel ügyfelei tulajdonrészt szerehettek volna a népszerű közösségi hálózatban, a bank korábban megvásárolt 1,5 milliárd dolláros részesedésén keresztül.

Hétfőn azonban visszalépett a bankóriás, az ezt bejelentő közleményben arra hivatkozva, hogy az üzletet kísérő médiafigyelem ellentétes lehet a belső részvények kereskedését szabályozó amerikai törvényekkel – a szabályozás szerint ugyanis csak bizonyos fajta befektetők vehettek volna részt a tőzsdén kívüli ügyletben.

A Cass Business School Bloomberg által megkérdezett professzora szerint meglepő, hogy a Goldman nem számolt a közösségi hálózat iránti mértéktelen érdeklődéssel. A legsikeresebbnek tartott amerikai bankcsoport ráadásul a közelmúltban kényszerült egy 550 millió dolláros bíráság kifizetésére az amerikai tőzsdefelügyelettel való összezördülés miatt.

A Bloombergnek nyilatkozó William Cohen szerint a Goldman Sachs a média figyelme miatt kényszerült visszakozni, és az ügy összességében egy újabb csapás a cég jó hírére.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet