BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az Airbus nyert tavaly

2011. január 17. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az év végi, főleg Ázsiából érkező megrendelésáradat miatt végül mégis az európai Airbus, és nem az egyesült államokbeli Boeing nyerte meg a 2010-es évet a polgári repülőgépek megrendelései szempontjából. A brit-francia-spanyol-holland EADS leányvállalataként működő Airbustól egyedül decemberben 200, az év során pedig összesen 644 repülőgépet rendeltek meg tavaly - ezek összértéke a hivatalos árak szerint 84 milliárd euró - és ezzel, ha szűken is, de legyőzte a 625 gépet értékesítő Boeingot. A nettó megrendelések tekintetében - tehát a lemondásokat beszámítva - nagyobb arányban, 574-530-ra verte amerikai vetélytársát az európai cég, amivel piaci részesedése 52 százalék lett. Az év során leszállított 510 repülőgép szintén rekordot jelent a vállalat történetében, amit a vezérigazgató, Tom Enders szerint idén még tovább, 520-530 gépre növelnének. Az Airbus értékesítési igazgatója, John Leahy szerint elsősorban az ázsiai fapados légitársaságok által támasztott kereslet növekszik, ám az üzemanyagárak emelkedése korlátot szabhat a piac élénkülésének. A Reuters által megkérdezett elemzők szerint a Boeing elsősorban legfontosabb modelljét, a 787-es Dreamlinert sújtó késések miatt esett vissza a második helyre; a leszállítások száma többek között emiatt is kismértékben visszaesett 2009-hez képest az amerikai gyártónál.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet