BUX 139331.12 0,02 %
OTP 45140 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Egyre kevesebb új autó került forgalomba Romániában

A Romániába forgalomba helyezett új gépkocsik száma 18,5 százalékkal zuhant tavaly 2009-hez képest - derül ki a Gépjármű- és Gépjárművezetés-Ellenőrző Hivatal (DRPCIV) csütörtökön közzétett adataiból.

2011. január 13. csütörtök, 19:29

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Miközben új autóból egy év alatt alig több mint 94,5 ezer talált gazdára, a román hatóságok  több mint 214,6 ezer használt autót láttak el rendszámmal, egy százalékkal többet, mint 2009-ben.

A forgalomba helyezés az év utolsó hónapjában ugrott meg igazán, január elsejétől ugyanis jelentősen nőttek a regisztrációs díjak Romániában, miközben adókötelessé váltak az euró5-ös erőforrással ellátott gépkocsik is. A vásárlók ezért gyakorlatilag megrohamozták az autókereskedéseket az év utolsó hónapjában. (Napi Online 2010.12.23).

A DRPCIV adati szerint decemberben nem kevesebb, mint 12,4 ezer új és 41 ezer használt autót helyeztek forgalomba, 10 illetve 50 százalékkal többet, mint 2009 azonos havában.

Az új autók toplistáját továbbra is a Dacia vezeti, 30,7 ezer forgalomba helyezett gépkocsival. Ennek ellenére a román márkából 15 százalékkal került kevesebb a román utakra tavaly, mint az azt megelőző évben. Több mint 13 százalékkal 8 ezerre csökkent a forgalomba helyezett Skodák száma, Renault márkából 13, Volkswagenből pedig 18 százalékkal kevesebbet adtak el.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet