BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Remek évet zártak a németek

2011. január 12. szerda, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Németország az újraegyesítés óta nem bővült olyan dinamikus ütemben, mint tavaly - derült ki a német statisztikai hivatal közleményéből, igaz, a tavalyi egész éves, 3,6 százalékos GDP-bővülés a 2009-es 4,7 százalékos visszaesést követte. A részletes adatok alapján elsősorban az export és a vállalati beruházások húzták a német gazdaságot, miközben a belső fogyasztás - a német hagyományoknak megfelelően - gyenge (alig félszázalékos) volt, ez viszont nem sok jóval kecsegteti a Németországra elsősorban mint végső felvevőpiacra tekintő többi európai gazdaságot.

A német import a múlt év egészében 13 százalékkal bővült, elmaradva a 14,2 százalékkal javuló exporttól. Közzétették a végleges 2010-es költségvetési hiányadatot is, amely az elemzők által vártnál hajszálnyival magasabb, 3,5 százalékos volt, és a 2009-es 3 százalékot is felülmúlta. A Reuters által megkérdezett elemzők meglehetősen optimisták a legnagyobb európai gazdaság idei kilátásaival kapcsolatban: kétszázalékos GDP- és ugyanilyen arányú fogyasztásnövekedésre számítanak, a megszorítások és az erős növekedés pedig együttesen 3 százalék alá viheti a költségvetési hiányt is.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet