BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új üzletet nyit a Starbucks Magyarországon

Vasárnap nyitja újabb üzletét a Starbucks Magyarországon.

2010. december 3. péntek, 04:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Napi Gazdaság pénteki számának cikke

A cég követi az első üzlet nyitási stratégiáját és az újabb egységét is bevásárlóközpontba viszi, most a Mammut II-be, ahol egy szigetüzlet várja a vendégeket 118 négyzetméteren. (A Westendben 150 négyzetméteren, galériás, teraszkapcsolatos üzletet nyitottak.)

Az új kávézótól a láncot működtető Amrest Coffe Sp. Z.o.o. hasonló forgalmi adatokat vár, mint a Westendben működő üzlettől.

A márka megjelenésének fogadtatása kiváló volt, a Westend forgalma felülmúlja a Starbucks hasonló formátumú üzleteinek elvárt teljesítményét, vagyis nagyon úgy tűnik, hogy a kávézólánc sikeres lesz.

Ehhez képest azonban továbbra is szűkszavú a működtető a hálózat bővítéséről.

Annyi biztos, hogy egy üzlet nyílik a Király utcában is, viszont annak nyitási időpontjáról még hivatalosan nem döntött a cég.

Arról sem beszéltek, hogy a hálózatbővítéshez mekkora anyagi támogatást nyújt az anyavállalat, holott ez sokat elárulna a hálózatfejlesztés várható intenzitásáról.

Ám a cég még nagyon az elején van a budapesti befektetésnek és nem szívesen árulnak el információkat terveikről.

A magyar Starbucks 29 fővel kezdte magyarországi működését, most 85 munkavállalót foglalkoztat, amiből arra lehet következtetni, hogy a harmadik egység nyitása is küszöbön áll.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet