"Nagyra tartjuk Magyarország hosszú múltra visszatekintő híres kávéházi kultúráját és izgatottan várjuk, hogy ennek részesei legyünk" - jelentette ki Vladan Armus, a világ legnagyobb kávéházi láncát üzemeltető Starbucks Kelet-közép-európai régióját képviselő márkaigazgatója a lánc első kávéházának megnyitását bejelentő sajtótájékoztatón.
A cég hagyományaival szakítva ezúttal nem belvárosi kávézót nyitott, hanem az egyik legforgalmasabb plázába menekült, ahol a kávéházi kultúra egyébként meglehetősen szegényesnek mondható.
A cég képviselőinek elmondása szerint azért választották a WestEndet az első kávéházuk megnyitási helyszínéül, mert marketingkutatásaik eredménye azt mutatta, hogy a Starbucks termékeinek értékesítésére itt a megfelelő a vásárlóközönség.
A Napi azon kérdésére, hogy hány kávézót terveznek még nyitni Budapesten, Drew O'Nelly, a Starbucks franchise partnere elmondta: ezügyben nincs jelen pillanatban bejelentenivalójuk.
A cég az EMEA régióban 29 országban 1600 kávéházat üzemeltet.
