BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Plázába menekül a Starbucks

A Starbucks Magyarországra jövetelét már több mint két éve várja a piac, ám úgy látszik a válság lassította a terjeszkedési folyamatokat.

2010. június 15. kedd, 11:06

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

"Nagyra tartjuk Magyarország hosszú múltra visszatekintő híres kávéházi kultúráját és izgatottan várjuk, hogy ennek részesei legyünk" - jelentette ki Vladan Armus, a világ legnagyobb kávéházi láncát üzemeltető Starbucks Kelet-közép-európai régióját képviselő márkaigazgatója a lánc első kávéházának megnyitását bejelentő sajtótájékoztatón.

A cég hagyományaival szakítva ezúttal nem belvárosi kávézót nyitott, hanem az egyik legforgalmasabb plázába menekült, ahol a kávéházi kultúra egyébként meglehetősen szegényesnek mondható.

A cég képviselőinek elmondása szerint azért választották a WestEndet az első kávéházuk megnyitási helyszínéül, mert marketingkutatásaik eredménye azt mutatta, hogy a Starbucks termékeinek értékesítésére itt a megfelelő a vásárlóközönség.

A Napi azon kérdésére, hogy hány kávézót terveznek még nyitni Budapesten, Drew O'Nelly, a Starbucks franchise partnere elmondta: ezügyben nincs jelen pillanatban bejelentenivalójuk.

A cég az EMEA régióban 29 országban 1600 kávéházat üzemeltet.

Hőnyi Gyula
Hőnyi Gyula

Ez is érdekelhet