BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Triplázva sem pörög eléggé a Suzuki

A japán gyártó a vártnál ugyan alacsonyabb, de éves szinten közel háromszor nagyobb üzemi nyereséget ért el a tavalyi utolsó negyedévben.

2010. február 5. péntek, 09:53

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Suzuki Motor üzemi nyeresége éves szinten közel háromszorosára emelkedett a decemberrel zárult negyedévben, elsősorban az indiai piacnak köszönhetően - számolt be a Reuters. A 19,9 százalékban Volkswagen-tulajdonú japán gyártó 17,99 milliárd jen (mintegy 201 millió dollár) üzemi nyereséget ért el az év utolsó három hónapjában, szemben az egy évvel korábbi 5,78 milliárd jennel.

Az elemzők ennél némileg magasabb, 19,4 milliárd jenes eredményre számítottak, az év egészére pedig 65,91 milliárd jen üzemi eredményre számítanak a Suzukival kapcsolatban.

A bejelentés előtt 2,1 százalékos mínuszban álltak a társaság részvényei Tokióban. A gyártó megemelte a március 31-én záruló üzleti évére vonatkozó kilátásait: a korábbi 15 milliárd jen helyett 16 milliárd jen (179 millió dolláros) nettó nyereségre számít.

Indiában a Maruti Suzuki India kiskategóriás modelljei éves szinten 49 százalékos piacbővülést értek el, a társaság tervei szerint 365 millió dollárból közel kétszeresére emelné Új-Delhiben található gyára kapacitását.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet