BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nagyot bukott a Volvo

A gyártó a vártnál és az egy évvel korábbinál is jelentősen magasabb veszteséget jelentett 2009 utolsó negyedévéről.

2010. február 5. péntek, 09:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volvo a vártnál nagyobb negyedéves veszteséget jelentett pénteken a tavalyi utolsó három hónapról, a leírások és a társaság szervezeti átalakításával kapcsolatos költségek következtében - írta a Reuters.

Üzemi vesztesége 2,3 milliárd svéd koronát ért el (316 millió dollárt), szemben az egy évvel korábbi 999 milliós veszteséggel, illetve a Reuters által megkérdezett elemzők 519 milliós várakozásával. A vállalat nettó vesztesége 1,99 milliárd korona volt a negyedévben, szemben az egy évvel korábbi 1,36 milliárddal. Árbevétele 23 százalékkal esett, 77,99 milliárd koronáról 59,8 milliárdra.

A Dow Jones Newswires elemzői a 856 milliárdos nettó veszteségre és 59,9 milliárd koronás árbevételre számítottak. A kilátásokkal kapcsolatban csak annyit jegyez meg a cég közleménye, hogy a kereslet továbbra is "történelmi mélységekben marad" 2010-ben.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet