Eltörölné az igazságügyi tárca a kft.-alapításhoz szükséges alaptőke-minimumot - derül ki az Igazságügyi és Rendészeti Minisztérium tervezetéből. Ennek értelmében új kategória jönne létre, az úgynevezett könnyített alapítású kft., vagyis k-kft. A cég nevében fel kell majd tüntetni, hogy a vállalkozás nem rendelkezik a minimumtőkével, emellett egyéb szabályok is próbálják biztosítani: ne lehessen visszaélni azzal, hogy szinte tőke nélkül is alapíthatók lesznek kft.-k. A biztosítékok közé tartozik, hogy a tagok hozzájárulása kizárólag pénzbeli lehet, és a céget csak akkor lehet megalapítani, ha ezek a pénzbeli hozzájárulások valóban megtörténtek. A cég saját tőkéjének terhére csak akkor történhet meg kifizetés vagy osztalékfizetés, ha a törzstőke eléri az alapesetben kötelező minimumot, vagyis ötszázezer forintot.
A könnyítési tervet azzal magyarázza a tárca, hogy közelíteni kíván ahhoz az angolszász modellhez, amely a magyar jogszabály mintájául szolgáló német szabályozásban is megjelent és amelyik lényegében tőkekövetelmény nélkül engedi a cégalapítást. Ennek a modellnek leginkább az alapvetően nem tőkeigényes szektorokban, így különösen a szolgáltatások körében van létjogosultsága. Összességében a társaság működése során is ráér majd előteremteni a fő szabályként előírt törzstőkeminimumot. A szabályozás a tervek szerint a kihirdetését követő 15. napon lépne hatályba, vagyis valamikor az ősszel.
Felmerülhet a kérdés, kinek éri meg ezt követően betéti társaságot alapítani. A k-kft. alapításának ugyanis ugyanúgy nem lesz jelentős költsége, mint a bt.-nek, viszont a vállalkozónak nem kell saját vagyonával felelnie a döntésekért, vagyis nem marad előnye a bt.-knek a kft.-kel szemben.
