BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem hagyta magát a Sony

A japán gyártó második negyedéves jelentése a vártnál jelentősen kisebb veszteségről adott számot.

2009. július 30. csütörtök, 09:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Sony 37,1 milliárd jen (390 millió dollár) nettó veszteséget jelentett a második negyedévre vonatkozóan, az erősödő jen csökkentette az exportból származó eredményeit. Egy évvel korábban 35 milliárd jen profitot ért el a vállalat. A veszteség azonban így is jóval kisebb, mint a Dow Jones Newswires által összesített, korábbi 109,6 milliárd jenes várakozások. Az üzemi veszteség a negyedév során 25,7 milliárd jen volt, szemben a 2008 ugyanezen időszakában elért 73,44 milliárddal. A Thomson Reuters által megkérdezett elemzők ennél jelentősen magasabb, 103,1 milliárd jenes üzemi veszteségre számítottak - írja a MarketWatch.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet