BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztató eredmény a Hondától

Az autógyártó a várakozásoknál jobb negyedéves eredményt jelentett, egyben az idei évre vonatkozó kilátásait is felfelé módosította.

2009. július 29. szerda, 13:31

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Honda 7,5 millió jen (79,7 millió dollár) nettó nyereséget jelentett a második negyedévre, az elemzők korábbi, 56,4 milliárd jenes veszteségvárakozásával szemben - írja a MarketWatch. Az egy évvel ezelőtti 173,4 milliárd jenes nettó nyereséget azonban megközelítenie sem sikerült a gyártónak. Az üzemi nyereség 25,2 milliárd jenre esett vissza, az egy évvel korábbi 210,5 milliárdról, mivel az erős jen csökkentette a tengeren túli értékesítésekből származó bevételeket.

A 2010 márciusáig tartó pénzügyi évben 70 milliárd jen üzemi-, és 55 milliárd jen nettó nyereségre számít a társaság, a várakozások ezzel magasabbak lettek a korábbi 40 és 10 milliárd jenes értéknél. A járműeladásokra vonatkozó kilátásokat is emelte a Honda, a korábbi 3,21 milliós darabszámról 3,295 millióra.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet