Várhatóan nemsokára a Citigroup és a Bank of America megemeli befektetési bankárjainak alapfizetését, hogy ezzel kompenzálja a bónuszok korlátozásából fakadó veszteségeket - írja a Reuters a Wall Street Journal cikke alapján.
Múlt héten a Morgan Stanley-nél jelentették be, hogy évi 800 ezer dollárra emelik a legfőbb tisztségviselők, köztük John Mack elnök-vezérigazgató alapfizetését, bár a teljes jutalmazás összegét nem tervezik növelni. A Goldman Sachs-nál és a JPMorgan-nél nem tervezik a bérek megemelését.
A svájci UBS bank úgy döntött, hogy ragaszkodik a piaci szintnek megfelelő fizetésekhez, annak ellenére, hogy kritikák érték a beruházási bankot a honoráriumok tervezett megemelése miatt - írja a Bloomberg. A UBS a vezető tisztségviselőinek bérét átlagban 50 százalékkal növeli a hírügynökség értesülései szerint.
A bank a bónuszokat 78 százalékkal vágta meg januárban miután a kormányzat segítségét kellett kérnie rekordvesztesége miatt.
