BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újra emelkednek a bankárfizetések

A bónuszok és külön jutalmak csökkenését akarják a bankok az alapfizetések megemelésével kompenzálni.

2009. május 27. szerda, 09:56

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Várhatóan nemsokára a Citigroup és a Bank of America megemeli befektetési bankárjainak alapfizetését, hogy ezzel kompenzálja a bónuszok korlátozásából fakadó veszteségeket - írja a Reuters a Wall Street Journal cikke alapján.

Múlt héten a Morgan Stanley-nél jelentették be, hogy évi 800 ezer dollárra emelik a legfőbb tisztségviselők, köztük John Mack elnök-vezérigazgató alapfizetését, bár a teljes jutalmazás összegét nem tervezik növelni. A Goldman Sachs-nál és a JPMorgan-nél nem tervezik a bérek megemelését.

A svájci UBS bank úgy döntött, hogy ragaszkodik a piaci szintnek megfelelő fizetésekhez, annak ellenére, hogy kritikák érték a beruházási bankot a honoráriumok tervezett megemelése miatt - írja a Bloomberg. A UBS a vezető tisztségviselőinek bérét átlagban 50 százalékkal növeli a hírügynökség értesülései szerint.

A bank a bónuszokat 78 százalékkal vágta meg januárban miután a kormányzat segítségét kellett kérnie rekordvesztesége miatt.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet