BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szétrombolják és újjáépítik a Shellt

A vezérigazgató váltás nyomán nem csak új ember kerül a vállalat élére, hanem az alapvető cégstruktúra is megváltozik.

2009. május 27. szerda, 13:12

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Royal Dutch Shell gáz és energia részlegének eddigi elnöke, Linda Cook sikertelenül pályázott a vállalat ügyvezető igazgatói pozíciójára, ezért közös megegyezéssel távozik a társaságtól - írja a Reuters. Az új igazgató Peter Voser lesz, aki eddig a pénzügyi igazgatói pozíciót töltötte be és Jeroen van der Veert váltja a vezetői székben.

Az új igazgató az eddigi vállalatstruktúra átszervezését tervezi: az eddigi három részlegből - kutatás és termelés, gáz és energia, illetve finomítás és kereskedelem - kettőt alakítana ki, oly módon, hogy a gáz üzletág összeolvadna a kutatással és termeléssel - a Financial Times értesülései szerint.

Az átstrukturálástól a projekt tervezések hatékonyságát és költségcsökkenést várnak. A központi olaj és gáz üzletágat szétosztják az amerikai és nem amerikai egységek között és egy új osztályt alakítanak ki a projektek szervezésének irányítására. Malcolm Brindedtől, a kutatás és termelés részleg vezetőjétől, elveszik a projekttervezést és az észak- és dél-amerikai részlegek irányítását, de új feladatként ő lesz a felelős a cseppfolyósított gáz üzletágért.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet