BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Világbankot is elérte a disznókór

A sertésinfluenzára utaló jelekkel vizsgálják a Világbank egyik washingtoni alkalmazottját, aki korábban munkaügyben utazott Mexikóba.

2009. április 30. csütörtök, 17:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amennyiben a diagnózis beigazolódik, úgy ez lenne az első ilyen eset az USA fővárosában. A beteg egyébként április 14-től 18-ig tartózkodott Mexikóban, vagyis mielőtt a sertésinfluenza járvány kitörését jelentették a WHO-nál. Mindezt a Világbank egészségügyi szolgáltatási vezetője, Bernard Demure közölte egy kör-emailban a dolgozókkal.

A WHO eddig kilenc országban 148 esetet erősített meg, és csak New Yorkban emberek százait vizsgálják. Egy spanyolországi beteg úgy fertőződött meg, hogy nem is utazott a közép-amerikai országba, ami azt mutathatja, hogy a kór immár kitört az amerikai kontinensről. Amennyiben korán felismerik, akkor a sertésinfluenza könnyen kezelhető és jól reagál a gyógyszerekre - írta Demure levelében.

A banki alkalmazott azon kollágái, akik érintkezésbe kerültek vele, jelenleg otthonról dolgoznak, amíg a bank a helyi egészségügyi hatóságtól másmilyen értelmű eligazítást nem kap. A fertőzött alkalmazott már a visszaút alatt ellátást kért, és már gyógyultnak tekinthető - legalább is a Bloomberg által idézett belső levél szerint.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet