BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankkártya mindig jó üzlet

A világ vezető bankkártya vállalata a Visa erős negyedévet tudhat maga mögött.

2009. április 30. csütörtök, 12:32

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Visa az előzetes várakozásokhoz képest jobb második negyedéves eredményt közölt, ami köszönhető annak, hogy a világ legnagyobb bankkártya vállalata emelt árain, vágott költségein és az ügyfelek többet használták a hitelkártyáikat - írja a Reuters.

A nettó eredmény 70 százalékkal nőtt, 536 millió dollárra, ami részvényenkénti 71 cent. A tavalyi március 31-ig tartó második pénzügyi negyedév eredménye 314 millió dollár volt, avagy részvényenként 39 cent. A nettó operatív bevétel 13 százalékkal nőtt, 1,6 milliárd dollárra, míg a VisaNet összes tranzakciója 6 százalékkal lett több, 9,4 milliárd. A fizetési műveletek volumene 1 százalékkal csökkent a december 31-ig tartó időszakban.

A Visa ilyen jó eredménye annak köszönhető, hogy a cég részben független a válságtól, mivel nagyobb arányt képvisel a tranzakciók lebonyolítása a hitelezéshez képest. A közeljövőt illetően, a Visa szerint bevétele nyomás alatt lesz a szeptember 31-ig tartó második félévben, köszönhetően a dollár erősödésének és az országok közötti tranzakciók csökkenésének. A részvények 4,6 százalékkal, 63,51 dollárig emelkedtek.

NAPI Online
NAPI Online

Ez is érdekelhet