BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felgyorsulhat a prágai reptér privatizálása

2008. december 28. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A prágai repülőteret üzemeltető Letiste Praha 4 milliárd koronáért (kb. 40 milliárd forint) megvásárolta az új felszállópálya megépítéséhez szükséges, közel 80 hektáros parcellát - közölte a repülőtér szóvivője. Ebből 70 hektárnyi területet a cseh-szlovák Penta pénzügyi csoport adott el, több mint 3 milliárdért. Az ügylet nyomán a Topolánek-kormány legalább 26 milliárd koronával kérhet többet a repülőtérért, miután elhárult a létesítmény bővítésének legfőbb akadálya. A légikikötőt eredetileg legalább 100 milliárd cseh koronáért szerették volna értékesíteni, de a gazdasági világválság lefékezte az ügyletet. Ezért Ales Rebícek cseh közlekedési miniszter azt javasolta, ha a beérkező ajánlatok legfeljebb 50 milliárd korona környékén vagy az alatt mozognak, akkor állítsák le a tranzakciót. Az utasforgalom idén 12,65 millió körül lesz, szemben a korábban tervezett 13 millióval. A forgalom csökkenése októberben kezdődött, akkor 2007 októberéhez viszonyítva 4 százalékos volt a visszaesés, a novemberi hanyatlás pedig becslések szerint ennél is nagyobb volt. A 2008-as év ennek ellenére rekordot hozott, mivel sikerült túllépni a tavalyi 12,44 milliós utasszámot.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet