BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Új terminállal bővül a pozsonyi repülőtér

2008. december 8. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pozsonyi repülőteret üzemeltető Letisko M. R. Stefánika-Airport Bratislava vállalat szerződést írt alá a ZIPP Bratislava építőipari céggel, amelynek értelmében a ZIPP új terminált épít, a régit pedig felújítja. Az építkezés hivatalosan december 16-án kezdődik és 2012 februárjában fejeződik be. A beruházás költsége 2,6 milliárd szlovák korona (85,9 millió euró), áfa nélkül. Az építkezés első fázisában, 2010 májusig az új terminált húzzák fel, aminek köszönhetően a repülőtér éves utasforgalma 2,6 millió főről 3,5 millióra emelkedik. Az idén egyébként várhatóan 2,1-2,2 millió utas fordul meg a reptéren. A második fázisban korszerűsítik és bővítik a már meglévő terminált, aminek eredményeként a repülőtér éves kapacitása 5 millió főre emelkedik. Az állami kézben maradt légikikötő felújítását döntően az állami költségvetésből finanszírozzák, mintegy 800 millió koronával (26,55 millió euró) pedig a repülőtér járul hozzá, amely hitelt vesz fel ennek érdekében. A korábbi jobbközép kormány nemzetközi tendert hirdetett a repülőtér privatizálására, amit az osztrák-szlovák TwoOne konzorcium nyert meg, de a 2006 júliusban hivatalba lépett Fico-kormány leállította az ügyletet, csak a kassai légikikötőt adták el.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet