BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csehországban is eltörlik a vizitdíjat?

2008. december 7. vasárnap, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Megszűnik a cseh egészségügyi reform szimbóluma, a vizitdíj - ezzel a szalagcímmel jelentette a Mladá Fronta Dnes, hogy Csehországban részben vagy szinte teljes egészében eltörlik a vizitdíjakat a szociáldemokraták ellentámadása következtében. A novemberi csehországi helyhatósági választásokon az ellenzéki szociáldemokrata párt (CSSD) totális győzelmet aratott, a 13 megyei elöljáró a CSSD soraiból került ki. A Mladá Fronta Dnes úgy tudja, hogy az új elöljárók megállapodtak abban, hogy a megyei igazgatású kórházakban 2009 januárjától hatálytalanítják a vizitdíjak rendszerét. Ez akár az Európai Bizottság rosszallását is kiválthatja, ám ha Brüsszel fenntartásokat fogalmazna meg, akkor a jogi huzavona akár másfél évig is eltarthat, addigra viszont már jönnek a parlamenti választások. A teljes eltörlés akkor következhet be, ha a vizitdíjak ügyében az év végéig rendkívüli parlamenti ülést tervező szociáldemokrata párt a koalíciós belviszá-lyok által gyengített kormánypártok ellenében keresztülviszi a vizitdíj eltörlését a gyerekek, a nyugdíjasok és a szociálisan hátrányos helyzetűek kategóriájában.

Sidó Zoltán
Sidó Zoltán

Ez is érdekelhet